e-Lekcja z Sędzią
e-Lekcja z Sędzią
„Przemoc rówieśnicza w szkole i poza szkołą. Aspekty prawne”
15 kwietnia uczniowie klas szóstych wzięli udział w e-lekcji z sędzią orzekającym w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, panem Kajetanem Kosterkiewiczem, który jest zastępcą koordynatora ds. Edukacji Prawnej Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.
Tematem spotkania była „Przemoc rówieśnicza w szkole i poza szkołą. Aspekty prawne”.
Podczas e-lekcji zostały poruszone kwestie:
- przemoc fizyczna i psychiczna wśród młodych ludzi − aspekty prawne;
- odpowiedzialność cywilnoprawna i karnoprawna za stosowanie przemocy w szkole i poza nią;
- odpowiedzialność uczniów przed sądem dla nieletnich;
- dobre praktyki.
Spotkanie pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć konsekwencje prawne swoich działań oraz zwiększyło ich świadomość w zakresie odpowiedzialności za przemoc rówieśniczą. Była to cenna lekcja, która zachęciła do refleksji nad własnym zachowaniem i budowaniem bezpiecznych relacji z innymi.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!