SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA PRUSA W LIŚCU WIELKIM

Wizyta w bibliotece

Ocena 0/5

15 października uczniowie klasy V B podczas godziny wychowawczej odwiedzili pobliską bibliotekę, będącą filią Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób zaprezentowała zawartość księgozbioru, wyjaśniając, jak książki są podzielone tematycznie i w jaki sposób są ustawiane na półkach, co pomogło uczniom zrozumieć funkcjonowanie biblioteki.
Następnie uczniowie przystąpili do zadania, które wymagało odnalezienia konkretnej książki na podstawie tytułu i nazwiska autora zapisanego na pasku papieru. Zadanie to rozwijało ich umiejętność poruszania się po księgozbiorze i korzystania z biblioteki. Dodatkowo, każdy z uczniów otrzymał druk z instrukcjami, jak zapisać się do biblioteki i stać się jej członkiem, co miało na celu zachęcenie ich do regularnych odwiedzin i czytania książek.
Taka wizyta w bibliotece nie tylko wzbogaciła wiedzę uczniów na temat jej funkcjonowania, ale również mogła wzbudzić w nich zainteresowanie literaturą i nawyk czytania, co jest cenną umiejętnością na całe życie.

Galeria zdjęć

WhatsApp Image 2024-10-18 at 14.04.51(2) WhatsApp Image 2024-10-18 at 14.04.51(3) WhatsApp Image 2024-10-18 at 14.04.51 WhatsApp Image 2024-10-18 at 14.04.51(1)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności